Tekstil

50 yılı aşkındır ticaret hayatında olan grubumuz ile; başta tekstil olmak üzere yeşil enerji ve otelcilik alanlarında ürün ve hizmetler sunmaktayız.

Mükemmelliği odağına alan bir anlayışla, çevreye, insana ve dokunduğumuz tüm kaynaklara duyarlı bir şekilde hareket ediyor ve her zaman geleceği düşünerek seçimlerimizi yapıyoruz.

İş yerinde esenlik ve iş yaşam dengesini destekleyen uygulamalarımız ile çalışanlarımızın gelişimini destekliyor, motivasyonu yüksek ve bağların güçlü olduğu bir çalışma ortamı sunuyoruz.

30 yılı aşkın süredir faaliyette bulunduğumuz tekstil ana yetkinliğimiz. Global moda markalarının seçkin işbirlikçisi olarak; sürdürülebilirlik, kalite, tasarım ve müşteri odaklılık kavramları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. H&M, Zara, Mango, ana müşterilerimiz arasında yer alıyor.

SYK Group; tekstil grubu faaliyetlerini, SYKTeks, Yekpa ve 7Bros şirketleri ile yürütmektedir.

Dokuma

Bünyesinde bulunan klimalı dokuma salonunda son model armürlü ve jakarlı dokuma tezgâhları ve çözgü makinaları ile yüksek kaliteli kumaş üretimini en verimli şekilde gerçekleştirmektedir. Dokuma teknolojilerindeki tüm yenilikler titizlikle takip edilmekte ve bu doğrultuda sürekli ve planlı olarak makina ve ekipmanların teknolojileri yenilenmektedir. Ağırlıklı olarak bayan üst giyimine yönelik kumaş üretimi yapan dokuma departmanı; aynı zamanda özellikle elastanlı pantolonluk ve gömleklik kumaş üretiminde de köklü bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir. Esnek üretim yapısı sayesinde pamuk, viscose, naylon, polyester akrilik, lyocel, keten, ipek ve elastanlı iplikler içeren kumaşlar üreterek zengin bir ürün yelpazesini moda dünyasına sunmaktadır.

Bünyesinde bulunan ÜR-GE bölümü uluslararası tecrübeye sahip tasarımcıları ve konusunda çok deneyimli personeli ile tüm moda trendlerini takip etmekte ve firmamızın koleksiyonlarına yön vermektedir.

Kumaş Boya

Modern ve farklı makine parkuru ile kumaş boyama bölümünde hem baskı altı hem düz boya kumaş üretimi yapılmaktadır.

Düz boya makine parkurumuz; çeşitli elyaf karışımlarıyla ürettiğimiz kumaşları en verimli şekilde boyanmasını sağlamak üzere seçilmiştir. Üretim; yönetim bilgi sistemi ve kimyasal otomasyonla desteklenerek kumaş üretimi her aşamada izlenebilmekte ve kayıt altında tutulabilmektedir. Üretimde kullanılan kimyasal ve boyar maddeler temiz çevre esas alınarak belirlenmiştir. Bitim işlemlerinin uygulanmasında da tüm yenilikleri takip eden SYK Tekstil apre işlemleri ile ürettikleri kumaşlara artı değerler katmaktadır.

İplik Boya

İplik bobin boyama tesisimizin makina parkuru;

THIES marka iplik boyama kazanları; 50kg. - 100kg. - 200kg. - 400kg. - 650kg.
THIES marka numune bobin boyama kazanı 5 kg./4 göz=20 kg. (aynı anda 3-5 er kg. 4 farklı renk boyama yapılabilir),
DETTIN santrifüj sıkma ile STALAM RF kurutma,
Pamuk, viskon, kesik elyaf ve karışımları iplikler için SSM aktarma makinaları,
Polyester iplikler için, SSM aktarma makinalarından oluşmaktadır.

İplik boya işletmemizde, 20 denye monofil polyester başta olmak üzere tüm polyester iplikler ile kesik elyaf polyester, pamuk, viskon, keten, naylon likra, poly-viskon, poly-pamuk gibi iplikler dünya kalitesinde ve OEKO-TEX standartlarında, müşteri siparişleri doğrultusunda boyanmaktadır. Bobin boyama kapasitemiz pamuk-polyester ortalaması 150.000kg./aydır. 20 denye ham parlak monofil polyester boyalı satışımız da mevcuttur.

Dijital Baskı

Dünya moda markalarına üretim yapan SYK TEKSTİL, teknolojik yatımları, dinamik üretim organizasyonu koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile dijital baskı alanında tüm müşterilerine tam bir stratejik iş ortaklığı sunmaktadır.

Yıllık 4 milyon metre dijital baskı üretim kapasitesi
Her sezon 800’e yakın yeni desen
Sürekli yeni koleksiyon
Dünyanın önde gelen perakende zincirleri ve markalarıyla işbirliği
Dokuma ve örme olarak ipek, polyester, viskon, pamuk ve keten kumaşlardan geniş ürün gamı
İtalyan, İngiliz, Fransız tasarım stüdyoları ile işbirliği
Avrupa’nın önde gelen perakendecileri tarafından akredite edilmiş kumaş fizik laboratuarı

Pazarlama

Yekpa, SYK Tekstil ihracat/pazarlama departmanı olarak kurulmuş olup, günümüzde ise bayan fantezi giyimindeki ünlü moda markaların öncelikli tedarikçilerinden biri haline gelmiştir. Kurulduğundan beri, yüksek kalite standartlarında üretimi hedef alarak, var olan trendlerin takibinin ötesinde, trend belirleme misyonunu özümsemiştir. Bünyesindeki tecrübeli ÜR-GE ekibi ve beraber çalıştığı yurt dışı desinatörler ile hızla değişen trendler takip edilmekte, yılda iki ana koleksiyon ve iki geçiş koleksiyonu yapılmakta, ayrıca müşteri talepleri doğrultusunda koleksiyonu geliştirilmektedir.

Hazırlanan bu koleksiyonlar Premiere Vision Paris, Premiere Vision Newyork, Munich Fabric Start, Tıssu Premier Lille gibi Avrupa ve Amerika’da düzenlenen en önemli fuarlarda sergilenmektedir. Ayrıca yüz yüze iletişimin önemi bilinciyle müşterilere sürekli ziyaretler yapılmakta, doğru ve zamanında bilgi vermek, olası taleplerine anında cevap verebilmek ve var olan işlerin yerinde takibi adına İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Amerika’daki acentaları ile müşterilere düzenli ziyaretlerde bulunmaktadır. Firma satışlarının büyük bir bölümünü ihracat ve ihracatçı konfeksiyonculara gerçekleştirmektedir.

Başlıca müşterilerimiz Zara, Mango, Next, H&M, Cos, Other Stories, Massimo Dutti, M&S, Arcadia Group, Ms Mode, Pimkie, Promod, Orsay, Steilmann ve Gerry Weber

Laboratuvar

Bünyesindeki tekstil test laboratuvarı ile; üretim kalitesini müşteriler nezdinde belgeleyerek yükseltmek ve müşteri portföyünü arttırmayı hedeflemiştir. Akredite olmuş laboratuvardan çıkan sonuçlar; SYK Tekstil ve Ticaret A.Ş. kalitesinin, ulusal ve uluslararası konumda da yeterliliğinin göstergesi olacaktır. Gelişen ve sürekli yeni teknolojilerin ön planda olduğu üretim sektöründe, rekabetinde üst sınırlarını zorladığı bu dönemlerde tercih edilen bir firma olmak için ürünlerimizin kalitesinden asla taviz vermemek gerekmektedir. Laboratuvarlarımız Türk Akreditasyon Kurumu tarafından ISO 17025:2010 Standartları doğrultusunda 07.09.2012 tarihinde akredite edilmiştir.

Tüm kumaşlarımızın üretim aşamasında ve bitimindeki testleri; uluslararası standartlara uygun olarak kurulan test laboratuarımız da yapılmaktadır.

Firmamız test laboratuvarında Boyutsal Stabilite testleri (yıkama ve buhar sonrası boyutsal değişim), renk haslığı testleri (yıkama; su; ter; kuru ve yaş sürtme haslıkları), fiziksel testler (kopma, yırtılma mukavemetleri; dikiş kayması ve dayanımı, boncuklanma ve aşınma dayanımı) en ve birim alan kütlesi tayini yapılmaktadır.