Sürdürülebilirlik

Enerji

Çift kademeli buhar kazanı ekonomizeri sayesinde, ilk ekoda 180 derece atık gazından kazan besi suyunu 105'den 120 dereceye ısıtmaktayız. İkinci Ekodan ise 110 dereceye düşen baca gazından 55 derecelik kullanım suyu ısıtmaktayız ve atık baca gazını 75 dereceye kadar düşürmekteyiz. Kazan bürlörünü hava kompreslerinde kullanılan 50-60 derece ısınan soğutma havasını vermekteyiz ve yanma verimini artırmakta ayrıca bütün buhar hatlarımız ve vanalar izolasyonludur. Totalde %10 seviyesinde verimlilik ve doğal gaz tasarrufu sağlanmaktadır.

Geri Dönüşüm

Plakalı atık su eşanjörü yatırımımız sayesinde, sıcak su ihtiyacından kaynaklı proses süresini azaltarak hem atık yönetiminde çevreci hareket ediyor hem de %7'ye yakın doğalgaz tasarrufu sağlıyoruz. Havadan havaya atık baca gazından temiz hava ısıtarak, tekrar süreçlerimize dahil ediyoruz. Atık havayı 190 dereceden 110 dereceye düşürüyoruz. Isı kayıplarını engellemek ve karbon salınımını azaltmak için tüm baca hatları ve transfer cihazlarına izolasyon yatırımı yapıyor ve sürekli denetliyoruz. Tüm elekronik motorlarımız elektrik akımını düzenleyen frekans kontrolörüne sahip ve daha çevreci led aydınlatma kullanıyoruz. Su atıklarımız, yatırım yapmayı seçtiğimiz Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Atık Merkezi tarafından arıtılıyor. Yağ atıklarımızı bertaraf merkezine gönderiyoruz..

Sosyal Sorumluluk

Çalışanlarımızın gelişimini destekliyor, çevremizdeki eğitim kuruluşların eksiklerini gideriyor ve teknolojik anlamda donatıyoruz. 20 yıldır atlı sporları destekliyor ve başarılar elde ediyoruz.

Kalite

H&M,Zara gibi global moda markalarının uygunluk testleri ve denetimlerinden geçiyoruz. Uluslararası standartlara sahip laboratuarımız ve Ecotex belgesine sahibiz.